Kreatin je nebezpečný. Mýtus nebo pravda?

Posted in Potravinové doplňky.

Po internetu kolují takové fámy, že kreatin je nějaký druh dopingu. Někteří amatéři se mylně domnívají, že kreatin je nějaká zakázaná látka patřící do skupiny steroidů. Díky těmto nepravdivým informacím se pak nezkušení cvičenci bojí kreatin zařadit do svého jídelníčku. Je tedy na čase uvést vše na správnou míru.

je kreatin nebezpečný?

 

Gainer vám pomůže nabrat svaly a správně regenerovat

Posted in Potravinové doplňky.

Gainer je doplňek stravy, který vám dodá energii v jednoduché formě. Nejčastěji ho využívají kulturisti nebo sportovci, kteří potřebují velké množství sacharidů pro své vyčerpané svaly. Nenechte se však zmást. Gainery nemusí nutně používat jen sportovci, ale jsou vhodné zkrátka pro všechny, kteří mají větší energetický výdaj. To můžou být také lidí s náročným povoláním, ve kterém spálí hodně kalorií a potřebují tak rychle a efektivně doplnit energii. Většinou jsou to povolání, kde se musí pořád být na nohách a pomalu si ani nesednete. Takovou prací jsou například číšnice nebo zdravotní sestry.

Léčení křečových žil nebolí

Posted in Nemoci.

Většina dospělých lidí se už někdy potýkala s pocitem těžkých nohou. Je to dávno sedavým způsobem života, ale i geny. Pokud objevíte rozšířené žilky, nepanikařte. Léčba křečových žil není něčím, co by vás mělo budit hrůzou ze snu, nebolí to! Důležité však je, aby léčba byla zahájena včas. Po vstupní prohlídce vám lékaři navrhnou možnosti, které by vás od bolesti a křečových žil měly oprostit.

Základem je konzervativní léčba, která se může používat i jako prevence. To znamená nošení kompresních bandáží, zvýšení pohybu (nejpřirozenější je chůze) či používání speciálních mastí. Pokud jste své problémy s křečovými žilami podcenili, možná bude nutné zasáhnou i chirurgicky. Opět se ale nejedná o invazivní operace, většina zákroků se dá podstoupit i ambulantně. Jedno je však jisté - léčbu křečových žil nepodceňujte a poraďte se o svém stavu na specializovaném pracovišti.

Jak se vyhnout křečovým žilám při sedavém zaměstnání?

Posted in Nemoci.

Vyspělost zemí se posuzuje podle toho kolik lidí má zaměstnáno ve 4. Sektoru, do kterého spadají služby. Ovšem většina lidí v těchto službách sedí za počítačem a celý den kouká do počítače. Není se tedy co divit, že spousta žen bojuje s léčbou křečových žil. Nohy jim často otékají, jsou unavené a bolí. Přitom někdy by stačilo málo k tomu, aby nohy zase měly zdravé a mohly si naplno užívat volné víkendy s rodinou.

křečové žíly operace laserem