Intraorální kamera Gendex

Posted in Zdraví.

Nedílnou součástí moderní stomatologické ordinace je intraorální kamera. Není to však levná záležitost. Jeden z nejdražších modelu, SuniCam, se s cenou vyšplhá až k 95 tisícům korun. Mnohem oblíbenější je však kamera Gendex od známého výrobce KaVo. Taková intraorální kamera vyjde cca na 40 tisíc korun. Jaké jsou její přednosti? Maximální přesnost, pokročilé technologie, vysokorychlostní USB připojení bez dokovací stanice. Eliminuje zkreslení obrazu – realistické zobrazování podporuje nejmodernější 4 LED osvětlení. Má boční tlačítko pro rychlé, okamžité snímky. Aktivace kamery je automatická po vytáhnutí ze stojanu a vždy aktivního softwaru. Nechybí Gendex náhodou ve Vaší ordinaci?

Plusy a mínusy skleroterapie

Posted in Zdraví.

Křečové žíly komplikují lidem život. Léčba naštěstí v posledních letech prožila velkou progresi a pacient si může vybrat z mnoha způsobů, jak se jich zbavit. Jednou z možností je skleroterapie. Operace nebývá vhodnou pro každého, proto se využívá injekční techniky nazývané skleroterapie. Součástí je nutnost bandážovat nohy v kompresních punčochách.

Jako každá metoda i tato má své plusy i mínusy. Pokud vám vadí křečové žíly jen kvůli jejich nevzhlednosti, porozhlédněte se po jiných způsobech odstranění. Skleroterapie zničí křečovou žílu, úspěšnost je až 80%, ale vedlejším účinkem může být pigmentové zabarvení. Pokud se vám ranky špatně hojí, je také možné, že budete postihnuti modřinami. I když se tyto nežádoucí účinky objevují asi u 10% pacientů, je nutno s touto nepříjemností počítat.

Co do fitness centra

Posted in Zdraví.

Jste-li začátečník, nepotřebujete oblečení do posilovny určené pro profesionální sportovce nebo poslední výstřelky módy. Základní výbavou pro začínajícího sportovce je prosté a čisté fitness oblečení, ve kterém se cítí pohodlně. Samozřejmostí je očištěná uzavřená obuv určená pro sport (vhodné jsou boty se světlou podrážkou), tzn. žádné sandály nebo polobotky. A nezapomeňte také na čisté ponožky (pro sport ideálně bílé). Pokud chcete částečnou kvalitu za přijatelnou cenu, můžete si odzkoušet základní termoprádlo z outletů. Za týden zjistíte, jestli Vaše tělo potí dostatečné množství tuků a může Vám to pomoci hubnout. Pokud chcete spíše nabrat svalovou hmotu, termoprádlo není vůbec nutné. Nedoporučuje se však oblečení z vietnamských tržnic.

Výroba sportovních povrchů

Posted in Zdraví.

Výroba sportovních povrchů je dnes exkluzivní záležitost. Venkovní sportovní podlahy - Při výstavbě umělých sportovních povrchů pro venkovní sportovní stavby se orientujeme především na atletické dráhy, víceúčelová sportovní hřiště, umělé trávníky pro fotbalová hřiště či tenisové kurty. Vnitřní sportovní podlahy. Výstavba a rekonstrukce vnitřních sportovních staveb a hal obnáší pokládku či výměnu sportovní podlahy. Umělé sportovní podlahy jsou určeny do školních tělocvičen, sportovních hal a gymnastických sálů.

Sportovní podlahy
Umělé sportovní podlahy jsou vysoce odolné. Podlahy jsou vhodné i pro pořádání společenských i kulturních akcí a sportovních soutěží. Sportovní podlahy do tenisové haly
Pro sportovní podlahy určené do tenisových hal je možné použít polyuretanové i akrylátové sportovní podlahy, umělé trávníky či alternativu antuky.