Zelená kancelář - klíč ke zdraví

Posted in Zdraví.

Myslíte si, že je jedno, v jakém pracovním prostředí každý den trávíte čas, i když jíte RAW stravu a cvičíte nepřetržitě? Znova jste bohužel na omylu. Kancelářské prostory značně ovlivňují váš fyzický i psychický stav a proto se vyvíjejí nové zelené kanceláře, které myslí na zdraví člověka i země.

 

Křečové žíly potkají třetinu z nás

Posted in Zdraví.

Nemocí křečových žil údajně trpí až třetina světové populace, takže pokud se vám zatím tento problém vyhýbá a přehlížíte ho, případně znechuceně obracíte zrak když někdo ve vašem okolí odkryje boláky na nohách, měli byste si možná aspoň zjistit určité základní informace kdyby se přece jen objevila. Nepříjemně zohavené nohy jsou jedním z hlavních viditelných příznaků, které vás upozorní na tuto nemoc. Křečové žíly ovšem nejsou jen estetickým nebezpečím, v pozdější fázi přechází příznaky do fyzických problémů, které už ovlivňují váš každodenní život a schopnost v něm plně fungovat.

Intraorální kamera Gendex

Posted in Zdraví.

Nedílnou součástí moderní stomatologické ordinace je intraorální kamera. Není to však levná záležitost. Jeden z nejdražších modelu, SuniCam, se s cenou vyšplhá až k 95 tisícům korun. Mnohem oblíbenější je však kamera Gendex od známého výrobce KaVo. Taková intraorální kamera vyjde cca na 40 tisíc korun. Jaké jsou její přednosti? Maximální přesnost, pokročilé technologie, vysokorychlostní USB připojení bez dokovací stanice. Eliminuje zkreslení obrazu – realistické zobrazování podporuje nejmodernější 4 LED osvětlení. Má boční tlačítko pro rychlé, okamžité snímky. Aktivace kamery je automatická po vytáhnutí ze stojanu a vždy aktivního softwaru. Nechybí Gendex náhodou ve Vaší ordinaci?

Plusy a mínusy skleroterapie

Posted in Zdraví.

Křečové žíly komplikují lidem život. Léčba naštěstí v posledních letech prožila velkou progresi a pacient si může vybrat z mnoha způsobů, jak se jich zbavit. Jednou z možností je skleroterapie. Operace nebývá vhodnou pro každého, proto se využívá injekční techniky nazývané skleroterapie. Součástí je nutnost bandážovat nohy v kompresních punčochách.

Jako každá metoda i tato má své plusy i mínusy. Pokud vám vadí křečové žíly jen kvůli jejich nevzhlednosti, porozhlédněte se po jiných způsobech odstranění. Skleroterapie zničí křečovou žílu, úspěšnost je až 80%, ale vedlejším účinkem může být pigmentové zabarvení. Pokud se vám ranky špatně hojí, je také možné, že budete postihnuti modřinami. I když se tyto nežádoucí účinky objevují asi u 10% pacientů, je nutno s touto nepříjemností počítat.