Křečové žíly potkají třetinu z nás

Posted in Zdraví.

Nemocí křečových žil údajně trpí až třetina světové populace, takže pokud se vám zatím tento problém vyhýbá a přehlížíte ho, případně znechuceně obracíte zrak když někdo ve vašem okolí odkryje boláky na nohách, měli byste si možná aspoň zjistit určité základní informace kdyby se přece jen objevila. Nepříjemně zohavené nohy jsou jedním z hlavních viditelných příznaků, které vás upozorní na tuto nemoc. Křečové žíly ovšem nejsou jen estetickým nebezpečím, v pozdější fázi přechází příznaky do fyzických problémů, které už ovlivňují váš každodenní život a schopnost v něm plně fungovat.

Také může přivodit jiná onemocnění spojená s vašim krevním oběhem. Křečové žíly jsou jakousi daní způsobenou napříč celou naší evolucí a za to, že chodíme narozdíl od ostatních savců vzpřímeně.

Jak lze ovlivnit aby se vám tato nemoc vyhnula? Hlavním důvodem je především vrozená dispozice. Ženy trpí tímto problémem více než muži, protože těhotenství a ženské hormony nemoci přispívají. Další způsob, pomáhající vzniku křečových žíl je obezita, zvýšená srážlivost krve nebo dlouhé stání. Není toho moc, co můžete jako dělat jako prevenci, důležitým je zastavit nemoc ve chvíli, kdy se objeví a nenechávat to být.