Crohnova nemoc neznamená konec v kuchyni, ale na co si dát pozor?

Posted in Strava.

Správná strava je důležitou součástí každého cvičení. Co když se ale objeví problém a je nutné si živiny a potraviny hlídat ještě o něco více? Řeč je o Crohnově nemoci. Pokud s Crohnem již nějakou dobu žijete, máte určitě přehled o tom, co je a není dobré pro vaše zažívání. Byla vám ale nemoc diagnostikována až nedávno a nejste si jisti tím, co vůbec smíte jíst?

 

Doplňky stravy pro rýsování vaší postavy

Posted in Strava.

doplnky stravy

Propadli jste kouzlu posiloven a pracujete na každém záhybu na těle? Tvrdá dřina je základ, avšak dobrým pomocníkem při tvorbě vyrýsované postavy jsou doplňky stravy. Ať už se do posilovny teprve chystáte nebo posilujete už několik týdnů či měsíců, následující suplementy se budou jistě hodit.

Vitamíny a minerály

Možná se vám na první pohled zdá, že tyto dvě látky jsou přece v každém zdravém jídle a není třeba si je dodávat nijak zvlášť. Omyl. Bez pořádného přísunu vitamínů a minerálů vaše svaly neporostou a jeden pomeranč denně to vážně nevytrhne. Pořiďte si doplňky stravy, které obsahují koncentrované množství těchto látek a zúročte tak ještě víc všechnu tu dřinu v posilovně.

Proteiny

O proteinech jako doplňcích stravy pro tvorbu svalů jste už možná slyšely. Je dobré se zaměřit na ty s vysokým obsahem bílkovin a naopak minimem sacharidů. Ty totiž můžete tělu snadno dodat běžnou stravou. Ideální proteinové doplňky pro začátečníky jsou -ty s koncentrací 75-85 %.

Pokročilejší "bodybuildeři" už by mezi doplňky stravy měli zařadit i gainery a creatiny. Pro prvních pár měsíců si však bohatě vystačíte s vitamíny, minerály a proteiny.

Zdravá výživa zlepší vzhled i náladu

Posted in Strava.

zdrava vyziva e-shop

Ne nadarmo se říká, že "jsme to, co jíme". Naše strava má opravdu velký vliv na spoustu věcí, ať už je to náš vzhled, fyzická kondice či nálada. Tučné a mastné pokrmy, sladkosti, instantní pokrmy plné chemie. Všechny tyto "dobroty" se na nás každodenně podepisují. Zdravá výživa e-shop je vhodnou variantou pro všechny, kteří o své tělo chtějí pečovat a jejichž zdravotní stav jim není lhostejný.

Pojem zdravá strava není zrovna oblíbený, spousta lidí si pod ním představí drahé pokrmy bez chuti, zrní jako náhražku slaných brambůrek a jiné přísně dietní suroviny. Opak je však pravdou. Zdravá výživa e-shop nabízí celou řadu produktů, u nichž v chuti nepoznáte rozdíl od těch nezdravých. A hlavně, budete se po nich cítit lépe, nebudete tak unavení a vaše tělo podle toho bude vypadat.

Kvalitní suroviny jsou základ výborné chuti

Posted in Strava.

Surovin výrazně ovlivňují kvalitu výsledného produktu. Proto čokoládová pomazánka od Podravky je lepší a zdravější než například taková nutella. Nejlepší mléko od kraviček z hor a domácí lískové oříšky. Čokoládová pomazánka z dílny Lino má jako maskota medvídka Lina. Ten dokáže děti opravdu nadchnout a vytvořit tak u vás doma perfektní atmosféru. Samozřejmě není zdravé dávat dětem každé ráno čokoládovou pomazánku, ale určitě neuškodí, když jednou za čas uděláte palačinky nebo lívance, které touto lahůdkou namažete.