Gainer vám pomůže nabrat svaly a správně regenerovat

Posted in Potravinové doplňky.

Gainer je doplňek stravy, který vám dodá energii v jednoduché formě. Nejčastěji ho využívají kulturisti nebo sportovci, kteří potřebují velké množství sacharidů pro své vyčerpané svaly. Nenechte se však zmást. Gainery nemusí nutně používat jen sportovci, ale jsou vhodné zkrátka pro všechny, kteří mají větší energetický výdaj. To můžou být také lidí s náročným povoláním, ve kterém spálí hodně kalorií a potřebují tak rychle a efektivně doplnit energii. Většinou jsou to povolání, kde se musí pořád být na nohách a pomalu si ani nesednete. Takovou prací jsou například číšnice nebo zdravotní sestry.

 

 gainery vám pomůžou s budováním svalů

Dalšími náročnými povoláními jsou fyzicky náročné práce, ve kterých musíte tahat nebo zvedat těžké věci. To je typické pro různé montážní dělníky, skladníky nebo stěhováky. Všichni tito lidé zvedají těžké věci a potřebují si doplnit energii. Nejlepší je samozřejmě doplnění energie klasickým způsobem ve formě pevné stravy. Avšak pokud vám vaše pevná strava nestačí, tak je vhodné použít doplňky. Ty vám můžou v takovém případě výrazně pomoct. V krajním případě můžete gainer použít když nestíháte jíst. To však doporučujeme jenom ve výjimečných případech. Nicméně lepší něco než nic.

 

Proč vlastně gainery?

Gainer je doplněk stravy složený ze sacharidů a bílkovin. Jeho použití se doporučuje především k budování svalové síly a hmoty. Jeho výhoda spočívá v rychle stravitelných bílkovinách a sacharidech. Gainer nebo někdy se můžete setkat i s pojmem “sachariďák” dávkujte po náročnější fyzické aktivitě. Docílíte tím maximálního využití živin a využijete, tak vaši regeneraci na maximum.