V čem spočívá kouzlo kryoterapie?

Posted in Zdraví.

Kryoterapie je speciální metoda během níž je vaše tělo vystaveno extrémně nízké teplotě po velmi krátkou dobu. Celá kryoterapie probíhá 1 až 3 minuty a v případě potřeby je možné ji kdykoliv předčasně ukončit. Dveře kryosauny je možné otevřít i zevnitř, takže se nemusíte ničeho bát. V čem vám může kryoterapie pomoci, pro koho je vhodná a kde ji můžete vyzkoušet se dočtete v následujících odstavcích.

kryoterapie zlín

 

Jaké má kryoterapie účinky?

Krátkodobý pobyt v -130 °C má za následek lepší prokrvení těla, které trvá ještě několik hodin po návštěvě. Prokrvení tkání podporuje metabolické procesy v těle a urychluje tak hojení ran, otoků a zánětů. Kryoterapie je vhodná pro regeneraci sportovců, léčbu zranění nebo také zlepšení psychiky a po terapii vaše hladina podrážděnosti a úzkosti výrazně klesá. Kromě toho kryoterapie podporuje vyplavování toxických látek a má pozitivní vliv v boji proti celulitidě, což ocení hlavně ženy.

 

Pro koho je kryoterapie vhodná?

Kryoterapii může podstoupit téměř každý člověk, který netrpí žádným závažným nebo chronickým onemocněním. Avšak platí obecné doporučení - pokud si nejste svým zdravotním stavem jisti na 100 %, měli byste návštěvu raději probrat s vaším lékařem.

 

Jak kryoterapie probíhá?

  1. Vysvlečete se do spodního prádla

  2. Odložíte si veškeré doplňky jako hodinky, řetízky, prstýnky apod.

  3. Vstoupíte do kryokomory ve speciálních “ponožkách”

  4. Podlaha se zvedne tak, aby vaše ramena byla souběžně z horním okrajem kabiny

  5. Kabina je naplněná směsí dusíkových par a vzduchu

  6. 1 až 3 minuty si užíváte proceduru pod dozorem obsluhy

 

Kde můžu kryoterapii absolvovat?

Nově je možné kryoterapii podstoupit například ve Zlíně v regeneračním a rekondičním studiu Polárium Citadela. Kryoterapie Zlín je vám k dispozici pod dohledem zkušeného kondičního trenéra a maséra Matěje Okénky.