Proteiny na růst svalů ochrání vaši svalovou hmotu

Posted in Zdraví.

Pokud už cvičíte, tak se pravděpodobně po nějaké době dostanete do fáze, kdy začnete stagnovat. Váš růst svalů už nebude tak rychlý a nebo nebude dokonce žádný. V případě, že se pokoušíte hubnout, tak zjistíte, že kilogramy a centimetry už se taky nehýbou žádným směrem. A to je právě ta situace, ve které je potřeba zakročit a něco s tím udělat.

 

Těch možností, co můžete v této situaci udělat je několik a je jen na vás, kterou si zvolíte. Položte si otázky jako třeba: “je moje strava opravdu perfektní?” Pokud není a máte pořád ještě možnost, kam jít a stravu vyladit, tak to udělejte. Zkuste ještě ubrat na sacharidech a přidat proteiny na růst svalů. Bílkoviny jsou v tomto případě více než žádoucí, protože musíte svou svalovou hmotu ochránit před poškozením a naopak podpořili růst svalů. Nezapomínejte, že vaše tělo musí pořád z někama brát energii a pokud nemá dost sacharidů, tak vaše tělo sáhne prvotně právě po bílkovinách a ne po dalším zdroji, kterým jsou tuky. Bohužel je to tak. Naše tělo raději sáhne po bílkovinách a až potom po tukových zásobách, protože je pro něj rozložit bílkoviny na energii mnohem jednodušší než rozložit tuky. To nemáte moc velkou radost že?

 

Nicméně jak už jsem si řekl, je důležité mít tedy dostatek bílkovin, které podpoří růst svalů a nebo je alespoň ochránit před možným úbytkem. Vše by se mělo zakládat na správné a vyvážené stravě. Běžná strava musí být vašim primárním zdrojem živin a až posléze můžete začít přidávat nějaké doplňky stravy. Ty jsou ale pořád jak už vyplývá z toho slova pouze doplňky a měly by tedy doplňovat vaší běžnou stravu. A to až v případě, že nejste schopni vašemu tělu dodat dostatek bílkovin.