Jaké kopačky na umělý trávník?

Posted in Oblečení.

Výběr kopaček není snadnou záležitostí. Je spousta druhů, barev a střihů, ne každé na noze sedí a k tomu je ještě potřeba brát ohled na povrch, na kterém se hraje. Kvůli správné regeneraci fotbalového trávníku vás na něj v nevhodné obuvi nikdo nepustí. Jaké tedy volit kopačky na umělý trávník?

 

Na umělce se nejčastěji setkáte se dvěma druhy kopaček:

  • prvním typem jsou kopačky určené přímo na umělou trávu, najdete je ve většině případů pod označením AG (artificial ground)
  • na umělé fotbalové trávníky jsou vhodné také tzv. turfy, ve většině obchodů označované zkratkou TF, které samozřejmě disponují členitou podrážkou, ale špunty u tohoto typu nejsou tak velké jako u klasických kopaček

Při špatné volbě kopaček je můžete poškodit natolik, že si v nich již nezahrajete. Proto jejich výběr nepodceňujte. Setkali jsme se s mnoha případy, kdy se výrazně poškodila přední strana kopačky právě z toho důvodu, že nebyla přizpůsobena na gumovou strukturu umělého trávníku.

Špatnými kopačkami můžete poničit také strukturu povrchu. Nebude pak možná správná regenerace fotbalového trávníku, což může později způsobit další poškození kopaček. Ujistětě se tedy, že regenerace fotbalového trávníku, na kterém chcete hrát, probíhá pravidelně, v opačném případě si na výběru kopaček dejte ještě více záležet, jelikož je zde zvýšená možnost jejich poškození či rychlejšího opotřebení.