Hemeroidy nebo hemoroidy?

Posted in Nemoci.

Dnes se budeme bavit o nepříjemném onemocnění, postihující konečník a to hemeroidech. Jedná se o tzv. žilní pleteň, vyskytující se v dolní části konečníku a řitního otvoru. V tomto článku si řekneme detailní informace o tomto onemocnění, ale také způsob léčby hemeroidů.

léčba hemeroidů

Léčení křečových žil nebolí

Posted in Nemoci.

Většina dospělých lidí se už někdy potýkala s pocitem těžkých nohou. Je to dávno sedavým způsobem života, ale i geny. Pokud objevíte rozšířené žilky, nepanikařte. Léčba křečových žil není něčím, co by vás mělo budit hrůzou ze snu, nebolí to! Důležité však je, aby léčba byla zahájena včas. Po vstupní prohlídce vám lékaři navrhnou možnosti, které by vás od bolesti a křečových žil měly oprostit.

Základem je konzervativní léčba, která se může používat i jako prevence. To znamená nošení kompresních bandáží, zvýšení pohybu (nejpřirozenější je chůze) či používání speciálních mastí. Pokud jste své problémy s křečovými žilami podcenili, možná bude nutné zasáhnou i chirurgicky. Opět se ale nejedná o invazivní operace, většina zákroků se dá podstoupit i ambulantně. Jedno je však jisté - léčbu křečových žil nepodceňujte a poraďte se o svém stavu na specializovaném pracovišti.

Jak se vyhnout křečovým žilám při sedavém zaměstnání?

Posted in Nemoci.

Vyspělost zemí se posuzuje podle toho kolik lidí má zaměstnáno ve 4. Sektoru, do kterého spadají služby. Ovšem většina lidí v těchto službách sedí za počítačem a celý den kouká do počítače. Není se tedy co divit, že spousta žen bojuje s léčbou křečových žil. Nohy jim často otékají, jsou unavené a bolí. Přitom někdy by stačilo málo k tomu, aby nohy zase měly zdravé a mohly si naplno užívat volné víkendy s rodinou.