Cvičení a hemeroidy?

Posted in Zdraví.

Trápí vás v poslední době problémy s hemeroidy (správně hemoroidy) a máte obavy, že byste si problém mohli cvičením ještě zhoršit? Nemusí tomu tak být. Některé cviky velmi napomáhají úspěšné léčbě. Co je tedy správně a co je špatně? Jaký druh cvičení vám od hemeroidů pomůže a co naopak raději vynechat? 

Pro jistotu je důležité si nejdříve shrnout, co tedy vlastně hemoroidy, hovorově hemeroidy, jsou. Tento problém můžeme jednoduše popsat jako křečovou žílu ve vývodu tlustého střeva. Odtud také pochází i další označení problému - zlatá žíla. Rozeznáváme dva druhy - vnitřní a vnější. Vnitřní hemeroidy se nachází uvnitř konečníku. Nejsou viditelné, avšak způsobují krvácení. Vnější hemeroidy jsou způsobeny vyhřeznutím postižené oblasti, jsou tedy mnohem více viditelné a bolestivé. Často se dostavuje i svědění.

A jak je to tedy s tím cvičením?

Jaké cvičení nám pomůže?

Nejčastěji se doporučuje provádět lehké aerobní cvičení alespoň půl hodiny denně. Výsledkem bude zlepšení funkce střev, nebude tedy docházet ke dráždění již vzniklých hemeroidů. Takové cvičení také může přispět k tělesné kondici a uvolní tlak na vnitřní orgány. Vhodná je také jóga, která zlepšuje cirkulaci krve v těle, pomáhá dostat energii tam, kde je potřeba. Velmi často se doporučují i Kegelovy cviky.

Jakým cvikům se při hemeroidech vyhnout?

V žádném případě se nevrhejte do silových cviků s vysokými váhami. Zvýší jak tlak v těle tak namáhání žil a úponů, může tak silně zvýšit krvácení hemeroidů. Vyhněte se také jízdě na kole, která často může být právě příčinou již vzniklého problému, tak neriskujte další zhoršení.