Články

Vybavení do ordinace

Posted in Firmy.

Zakládáte stomatologickou ordinaci a nevíte, kde si vybrat vybavení? To jste správně v našem článku, kde se si řekneme nejdůležitější stomatologické potřeby. V první řadě bude stát určitě základní stomatologická souprava - křeslo s pomůckami na operace a odpovídající osvětlení. U těchto souprav není moc co řešit - absolutní špičkou je značka KaVo a jejich produkt Estetica. Tímto křeslem je vybavena většina ordinací. Dále bychom vyzdvihli důležitost rentgenových zařízení ať už 2D či 3D. Zde se opět můžeme přesvědčit, že je dobré vybrat osvědčenou značku, tentokráte Gendex. S intraorálním rentgenem Gendex dostanete opravdu vysoce kvalitní snímky a ještě k tomu získáte nejlepší uživatelskou funkčnost. K tomu samozřejmě přístroj pro digitalizaci snímků a je to. Na konec pár komponent endodoncie a Vaše ordinace je vybavena!

Proč víceúčelové hřiště pasuje ke školám

Posted in Firmy.

Největším problémem 21. století je u mladých lidí nedostatek pohybu. Doba si vyžaduje zvýšené nároky, ale především je zarážející, že při těchto možnostech nemají děti osvojené návyky k různým druhům sportovních aktivit. Dříve bylo omezeno spektrum sportů, které bylo známé a podporované. Řešení může být právě víceúčelové hřiště. Hlavní výhodou je naprostá univerzálnost pro využití. Při plné výbavě si děti zahrají basketbal, tenis, volejbal, nohejbal, vybíjenou, házenou, fotbal ale klidně i florbal. Prostor je ideální také pro netradiční aktivity jako petangue nebo frisbee. Smutným obrázkem jsou ty hřiště na odlehlých místech, kde byly vystavěny jen proto, že na ně někdo byl schopen získat dotace. EU by se mohla chytit za nos a popřemýšlet nad investicí do pohybového rozvoje místo dotování počítačů a tabletů, kterých děti mají doma více než dost.

Krytý nebo holý bazén?

Posted in Firmy.

Koupat se jen v létě či po celý rok? To je oč tu běží! Ve věci zastřešení bazénu je spousta otázek, které je si třeba položit. Především fakt, že pokud zastřešíte bazén a při vysokých teplotách nebude dostatečně větrán, razantně se zhorší kvalita vody a může docházet i k výskytu mnoho bakterií. Výhodou naopak je, že špičkové firmy zajišťují garanci až 15 let! Naopak je zde mnoho výhod, které oceníte zejména, pokud bydlíte mimo centrum. Například Vám může vzniknout na zahradě esteticky vyladěná stavba a nemusíte řešit, jestli se tam nezatoulá zvíře či Vám tam nespadne dítě. Tou největší výhodou je však ochrana proti UV záření, která nedopustí poškození materiálu bazénu, ale také Vaší kůže.

Máte ve městě víceúčelové hřiště?

Posted in Firmy.

Moderní město se neobejde bez pořádného hřiště, kde by se zabavili jak ti nejmenší, tak i jejich rodiče. Víceúčelové hřiště je přesně to, co tyto parametry splňuje. Děti mohou využít průlezek, kolotočů, či pískovišť, zatímco jejich rodiče si mohou zahrát kopanou, volejbal, basketbal a různé další hry. Další možností je využít taková hřiště jako posilovnu. Takovou možnost ocení zejména dospívající.
Víceúčelové hřiště přesně podle představ dokáže zrealizovat společnost Gold Return s.r.o., která se na tuto oblast zaměřuje. Její specializací jsou také renovace umělých povrchů, mezi něž spadá údržba tartanu, umělého trávníku a jiné. Dokáží se postarat také o opravy sportovního oplocení a mantinelů. Vše s potřebnou kvalitou. Už máte vybráno, kde bude stát nové hřiště?

Sportovní povrchy

Posted in Firmy.

Dnes je sport oblíbený u všech věkových kategorií. Města a obce se neustále snaží budovat nová sportovní hřiště a areály, které slouží jak začínajícím, tak profesionálním sportovcům. Před realizací sportovního areálu je nezbytné zvolit vhodné sportovní povrchy. Existuje mnoho druhů, přičemž každý má své specifické vlastnosti.