Pořídit si vlastní montážní plošinu není dnes problém

Posted in Průmysl.

Práce ve výškách bývá velice náročná a také daleko nebezpečnější než práce na zemi. K řadě věcí je potřeba přidělat lešení, ale to je celkem nákladná záležitost, která je ne vždy nutná. Pokud je potřeba provést jen drobnější úpravy na jednom úseku, není nezbytné pracně stavět lešení. Bohatě postačí využít některou z montážních plošin.

plosina

 

Jedná se tedy o velice užitečné zařízení, které má smysl mít často po ruce. Plošiny nejsou vhodné pouze k menším stavebním úpravám, ale standardně se využívají třeba i ve skladech nebo v průmyslovém odvětví. I když dnes existuje poměrně hodně půjčoven, kde si lze vhodnou plošinu pronajmout, mnoha firmám se rozhodně vyplatí si tento druh zařízení koupit. Prodej montážních plošin sice neprobíhá na každém kroku, ale v každém kraji je minimálně jeden dodavatel.

Kterou si vybrat?

Na prodej montážních plošin je mnoho modelů, a ne každý se vám může při vaší práci hodit. Obecně se dají plošiny rozdělit do dvou základních kategorií – typy se spalovacím motorem a typy s elektromotorem.

Je jasné, že pokud potřebujete pracovat v hlavně v interiérech, nepořídíte si plošinu se spalovacím motorem, která generuje zplodiny. Modely poháněné baterií zase není vhodné mít dlouho venku. Nezvládnou se pohybovat, natož pak pracovat v náročnějším terénu.

Samozřejmě, že rozdíly mezi jednotlivými plošinami jsou daleko větší než jen v použitém motoru. Existují sloupové, nůžkové, pásové, přívěsné, plošinové nebo teleskopické plošiny a každá se hodí k trochu něčemu jinému.

Cena

Prodej montážních plošin je už z principu cenově výhodnější než pronájem, jelikož kupovaná technika je daleko dražší než ta pronajímaná. Prodejní cena závisí hodně na daném modelu. Pokud chcete ušetřit, můžete si pořídit již dříve používanou plošinu, které jsou daleko levnější.