Loom bands

Posted in Průmysl.

Pamatujete na rok 2014, kdy byly Loom bands největším hitem? Tak vězte, že stále je to sranda. Přečtěte si v našem článku, co jsou to Loom bands a jaké srandy si s nimi můžete užít. 

573c39cde16e386ea8b66ae3db563070

Co jsou to Loom bands? 

Pamatujete, když před šesti-sedmi lety byly loom bands největším hitem? Pravděpodobně je nosili vaše děti a nebo snad možná dokonce ještě vy, když jste byli mladší. Loom bands byly takovým naprostým fenoménem, že je napříč celým světem dokonce musela celá řada škol zakázat, protože děti byly neústupné a věčně si s nimi hrály! 

 

Nicméně nám, prosím, dovolte vysvětlit, co to tedy jsou ty loom bands. 

 

Loom bands jsou prakticky ve své jednoduchosti pouhé malé elastické pásky, které lze postupně zaplétat do náramků, náhrdelníků a kouzlit s nimi dokáže nejedno dítě nebo jeho rodič. Uhranuly a určitě nás ještě uhranou. Všechny. Byly uvedeny v roce 2011 Cheong Choon Ng, který myšlenku loom bands rozvinul dále mezi celou populaci, když viděl, jak jeho dvě dcery celý den dováděly a vyráběly náramky z elastických pásků. 

 

Pokusil se k nim připojit, protože to vypadalo vážně jako sranda, ale zjistil, že jeho prsty jsou příliš velké a tak se pustil do práce s cílem vytvořit elastické pásky, tedy Loom bands, aby se této kratochvíle mohli zúčastnit i starší osoby. Když se mu podařilo a dostal se ke konci a definitivně vytvořil Loom bands, tak jak je známe dnes, musel ještě navštívit své dcery a požádat je, jestli s nimi může jít do světa. Dcery mu daly nakonec svolení a zrodila se legenda jménem Loom bands. 

 

Jak se naučit s nimi pracovat?

Tuhle otázku si na začátku používání kladli pravděpodobně všichni, nicméně na to po krátké době přišly a určitě na to přijdete i vy. Případně zadejte do Google vyhledávací dotaz “Jak uplést Loom bands” a vyskočí vám celá řada možností. V anglické mutaci Google dokonce v určitý čas, když jsme napsali “How to” tak vám Loom bands vyskočili před slovy “money”, tj. penězi nebo “Health”, tedy zdravím. Ano, takový trhák to byl ve svém časem. 

 

Doporučujeme také navštívit oficiální web Rainbow Loom na Youtube, kde naleznete celou řadu ukázek a tutoriálů, jak si s touto hračkou můžete pohrát. 

 

 Co všechno můžete z loom bands udělat?

Z Loom bands můžete kromě náramků nebo náhrdelníků vytvořit celou řadu věcí, stačí jen, když budete dostatečně trpěliví. Za nás vám můžeme poradit např. pouzdra na telefony, klobouky, ale také můžete vytvořit malé betlémy. Tak schválně, vyzkoušejte, co dokážete!