Komůrkový polykarbonát a jeho vlastnosti

Posted in Průmysl.

Komůrkový polykarbonát se velmi často používá pro zastřešení hal, garáží nebo jako zastřešení terasy.

Výsledek obrázku pro Komůrkový polykarbonát

 

Komůrkový polykarbonát


Polykarbonát tohoto typu může být podroben řezání, ořezávání nebo vrtání pomocí upravených nástrojů, jako je například kotoučová, ruční nebo pásová pila. Je důležité, aby po ořezání buněčné polykarbonátové desky byla náležitě chráněna proti pronikání nečistot, protože prach nebo jiné nečistoty mohou způsobit zhoršení její průhlednosti, což nebude vypadat esteticky příjemně. Pro ochranu řezné hrany se používá páska, respektive na spodní hraně paropropustná, na horní hraně – plná.

K upevnění panelů ke střešní konstrukci nebo jiné konstrukci bude nutné vyvrtat ji a k tomu musíme v panelu vytvořit díry. Platí pravidlo, že tyto otvory by měly být o něco větší než připojovací prvek, což chrání desku před praskáním nebo poškozením v důsledku nadměrného tlaku ze šroubů atd. Zpočátku vyvrtáme menší otvor a v případě potřeby ho během provozu zvětšíme. Vrtání se provádí pomocí typického vrtáku do kovu. Komůrkový polykarbonát tak snadno přizpůsobíte svým potřebám.


Montáž konstrukce z komůrkového polykarbonátu


Jako zastřešení lze použít konstrukce z pórobetonových desek, doporučuje se však vyrábět ploché střechy nebo šikmé střechy se sklonem minimálně 5 stupňů. Nedostatečné ohýbání může způsobit vysokou intenzitu, a tím poškození komůrkového polykarbonátu nebo prasknutí vrchní vrstvy, která je určena k ochraně před UV zářením.

Desky jsou upevněny v profilech. Při použití tohoto upevnění umístěte desku do stabilní polohy a zajistěte ji proti vyklouznutí. Je také důležité, aby byl panel bezpečně upevněn, protože zatížení sněhem nebo deštěm může poškodit nestabilní střešní konstrukce. Panely v profilu musí být upevněny tak, aby předpovídaly prodloužení panelu v důsledku tepelné roztažnosti, kterou má celulární polykarbonát. Upevnění panelů s otevřenými stranami se také nedoporučuje, protože se do nich snadn dostane vlhkost, nečistoty, prach, což ovlivňuje kvalitu, bezpečnost a estetiku střechy.