Chcete mít vlastní firmu, ale nechce se vám ji stavět od základu? Koupě firmy je pak správná volba

Posted in Finance.

Již dlouho přemýšlíte o koupi frimy či prodeje, abyste z toho mohli profitovat, ale nemáte čas a energii ji stavět od základu? V dnešní době existuje způsob jak tento krok přeskočit, a tím je koupě již existující firmy. Hodně lidí tuhle funkci využívá, ale na druhou stranu koupě firmy není zrovna levné.

unnamed

Jak koupě firmy funguje?

Nejlepší způsob je svěřit koupi firmě se specializací na prodej a koupě firem a zběhlá v právních věcech. Pokud se pokusíte o koupi na vlastní pěst, může se stát, že přehlídnete nebo opomenete důležitou část, která vás bude v budoucnu mrzet a nebo vás může připravit o spoustu peněz. Koupi můžete svěřit firmě jako je například Prodávámefirmy.cz. Samozřejmě něco zaplatíte za služby, ale koupi máte skoro bez zbytečných starostí. Koupě funguje tak, že se spáruje vaše poptávka s relevantními příležitostmi prodejce. Poskytne se exkluzivní akviziční nabídka zavedených firem z různých oborů a velikostí a vybere se ta nejlepší. O ostatní záležitosti se postará Vámi zvolená organizace.

Výhody koupě se specializovanou firmou

Jako hlavní výhodou je, že vám to ušetří mnoho starostí a času. Následně i peněz, za předpokladu, že byste koupi firmy neprovedli zcela bezchybně na vlastní pěst. Firma se specializací má mnoho kontaktů a zkušeností, kterými vy postrádáte. Zná lokální trh akvizičních příležitostí a minimalizuje rizika spojená s transakcí.