Fungují pasti na kuny v domě?

Posted in Dům a zahrada.

Možná se vám zdá, že když bydlíte ve městě, maximálně se vám domů může nastěhovat tak netopýr nebo zatoulat kočka, ale chyba lávky. Stále častěji se v lidských obydlích zabydlují i živočichové, do kterých byste to neřekli, kupříkladu kuny.

Výsledek obrázku pro kuny


Nemusíte se bát, že by se vám jedna usídlila třeba v obývacím pokoji nebo v ložnici, ale pokud máte sklep nebo ještě lépe půdu, existuje docela reálná možnost, že jeden exemplář se vám tam může schovat. Tato zvířátka se člověka už dávno nebojí, a tak jim nedělá žádnou potíž se klidně k lidem i přestěhovat, samozřejmě bez jejich vědomí.
Jakmile zjistíte, že doma máte takového nevítaného návštěvníka, měli byste udělat maximum proto, abyste ho vyhnali, pokud možno co nejdříve ven. Nejčastěji to zjistíte díky specifickému zápachu moči a výkalů.

Moderní technologie

K vypuzení kuny je možné použít hned několik způsobů. Mezi ty nejmodernější patří ultrazvukové plašiče, které dokáží vašeho nevítaného hosta vyhnat velice rychle. Vyluzovaný zvuk je totiž pro tohoto tvora velice nepříjemný, takřka nesnesitelný.
Je však mít moderní přístroj, který dokáže měnit automaticky frekvence, jelikož kuna se dokáže adaptovat i na nepříjemné zvuky. Nemusíte se bát, že by vás to nějak rušilo, lidské ucho zvuky tohoto typu nemá vůbec šanci zaznamenat. Plašiče jsou sice účinné, ale nejsou nejlevnější. I proto mnoho lidí používá sice starší, ale také efektivní pasti klasického střihu.

Musíte mít lákadlo

Nejlepší past na kuny představují skopce, které jsou velice účinné. Zvěř do nich ale sama dobrovolně obvykle nevleze, a tak je nutné ji nalákat. K tomu se nejlépe hodí různé dobroty typu vajíček či sladkého ovoce. Pokud vám to není líto, můžete nastražit i maso.
Na tento druh léčky se záškodník dokáže chytit hlavně v zimních měsících, kdy není venku příliš co lovit. V létě pasti přeci jen tak efektivní nejsou.